Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
Aleksandar_Katsarov avatar Aleksandar_Katsarov 1 Точки

Задача 11 Fruit shop - от домашното

Здравейте, колеги. Имам малък проблем със задачата от лекцията "По-сложни проверки" - 11 задача - Fruit Shop. Решавам я, но judge  не ми дава 100 точки , а 76 ( мисля :) ). Просто като се въведе продукт , който не е от възможните input-и ми дава освен error  и 0.00 като стойност, а то реално не трябва да я изчислява тази стойност 0 , защото нямаме такъв продукт. Пращам код  https://pastebin.com/yFpbZGU4  
Благодаря предварително :)

0
Programming Basics with JavaScript 18/10/2021 11:27:59
Axiomatik avatar Axiomatik 1581 Точки
Best Answer
   if (dayOfWeek !== 'Monday' && dayOfWeek !== 'Tuesday' && dayOfWeek !== 'Wednesday' && dayOfWeek !== 'Thursday' && dayOfWeek !== 'Friday' &&
        dayOfWeek !== 'Saturday' && dayOfWeek !== 'Sunday') {
        console.log('error');
        return;
    }

=> without return (return terminates current function, check with debuger) program will still execute final console.log(priceForFruitPurchase.toFixed(2));

;-)

0
Aleksandar_Katsarov avatar Aleksandar_Katsarov 1 Точки

Благодаря ти колега. smiley  Отговорът ти върши работа, но трябва и да се направи същия тип проверка и за продуктите :

if(typeOfFruit !=='banana' && typeOfFruit !=='apple' && typeOfFruit !=='orange' && typeOfFruit !=='grapefruit' && typeOfFruit !=='kiwi' &&

typeOfFruit !=='pineapple' && typeOfFruit !=='grapes' ) {

console.log('error');
        return;

}

и тогава си връща 100 точки judge. описвам го в случай, че някой друг колега има проблем със задачата, да знае какво трябва да направи. 

1
19/10/2021 15:01:45