За обучителната система - въпроси/предложения/бъгове
Какво мислите за следната концепция, което може спокойно да се нарече "форум"?
Да се записват в базата данни постове с там всякаквата им мета, като тая мета ще е , ей го - title, body, tags, author, views, answers. Нищо повече.
След което по тежест таговете (най-тежките тагове след някакво време и определеня граница) да стават категории. И от това изхождам, че един опростен блог може да стане супер форум. Щото са, извинявайте, ама таг "трудно", "кола", "тагове" - ми някак.. нали :)
Какво мислите? - web devs.
Както се казва.. трявба да се научи да мисли човек. Като може да мисли ще напише смислени тагове и ще гледа бая да се спазват някакви конвенции, които не са трудни. Слагаш няколко главни тага и преспоконо това си е чиста "категория". Те тагове се пръкнаха от социалките, а там се пръкнаха от keywords. Следователно времената и термините се менят, но не и смисъла, затова трябва да се научи да мисли човек и да вижда смисъла.
Няма значение как си мисал специално за първите уеб страници keywords, и как пишеш сега таговете - еднакво е - това е умение, а не просто разделяне на едно изречение със запетайки след всяка дума. :)
----------------------------------------------------
+ Друга идея.. Гледайки tag cloud-a, що не се направи drag 'n' drop да може също да се слагат в полето за тагове :) Или примерно един textcomplete.js върши прекрасна работа:)
+ Може да сложите "@"-autocomplete и да стават линкове към профилите в сайта - няма да е лошо :)
+ Таговете да ги приема системата със запетайка и направо после си ги разделяйте по нея, не по спейс. Така направен таг-клауда, няма смисъл според мен.
----------------------------------------------------
+Георги Янев - GooglePlus & YouTube
@tunnckoCore - Github, Pastebin, NPMJS :)
#charlike - Facebook, Pinterest, Twitter, Packagist
Изгледайте лекцията за Automation testing ot курса QA Fundamentals.
Ако не ви хване саклетя евала. То се цикли по незнам колко пъти на едно и също нещо.
Задават се тъпи въпроси от типа "ми на C имаме scanf тука, защо имаме Scanner".
Вижте никой няма време да се отегчава с тъпотии. Вземете прочетете 1 - 2 книги за програмни езици, ако щете и по диагонал пък после елате да гледате една такава лекция и по-добре си мълчете. Че докато гледах тази лекция поне на 100 пъти ми идеше да захвърля всичко от многобройните щуротии, които чух. Имам чувството, че се намирам на махленска сбирка на бабички, които повтарят по 100 пъти едно и също едната не чула, другата не видяла. В крайна сметка някои хора се занимават по 8 години с това. Не им пречете да напредват. Вие може да се заемете с друга дейност. Като гледам в България всеки се е заел със софтуерно тестване. Нямам нерви да издържам всичката тая паплач.
Според мен курсът не случайно се нарича QA Fundamentals и учи на основите на софтуерното тестване. Никъде като изискване няма да имаш опит с програмирането, като такъв разбира се би бил солиден плюс. Ако масово нивото е каквото казваш, то тогава очевидно има нужда от повтаряне, за да може повечето да напредват. Ако имаш 8 години опит като програмист или QA - мястото ти не е в този курс, а на Master / Lead или Product Manager позиция.
Съгласен със Самуил! В този курс, по мое мнение, само около 23-25% си имат понятие от програмен код, в случая c#. Това просто си е начално ниво и обяснения са необходими!