Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ti4o.bs avatar ti4o.bs 16 Точки

грешка от невнимание ..

изисква се 

Yes, value=3

No, maxdiff=1

а твоето е 

Yes,value= 3

No,maxdiff= 1

грешни спейсове ;)
3
Premitium avatar Premitium 2 Точки
пак си е 0 от 100
0
ti4o.bs avatar ti4o.bs 16 Точки

 66 / 100 

някъде по синтаксиса поработи 

 

http://judge.softuni.bg/Contests/Submissions/View/16406#SourceCode

0
Premitium avatar Premitium 2 Точки

Даде 66. Може ли да се разбере какво го чупи или просто тотално да го преразгледам. Какво седи зад тестовете. Примерно какъв тест е 

Test #8 (Incorrect answer)

Time used: 0.010 s
Memory used: 8.36 MB
 
,какво му подава?
0
martin.nikolov avatar martin.nikolov 12 Точки

Здравей,

проблема е изхода, който принтираш, трябва да бъде:

if (counter == novArr.Length - 1)
{
    Console.WriteLine("Yes, value={0}", novArr[0]);
}
else
{
    Console.WriteLine("No, maxdiff={0}", Math.Abs(value));
}

За другите 34 точки, трябва да пооправиш алгоритъма. :>

2
ethanrox avatar ethanrox 6 Точки

value = novArr[i] - novArr[i + 1];

 

трябва да е

 

value = Math.Max(value, Math.Abs(novArr[i] - novArr[i + 1]))

 

Поне при мен това беше грешката, когато си получавах заветните 66 точки.

 

Ето решението ти със 100 точки.

 

0
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

При мен се получава така със SumOfElements! Каквото и да правя все го докарвам до 75 точки, а всички тестове са вярни, даже имам проверка и за нули!

Тая история прилича на оня виц дето не била п..ка ами на майка му п....та! :)

Но не изключвам и възможността грешката да е в моя код!

SumOfElements ! Ако някой види къде греша да пише!

1
ayatanasov avatar ayatanasov 5 Точки

В екстремалния случай сбора на числата, които ти дават, е над хиляда милярда, а ти го слагаш в инт, които държи до 2 милярда :) . Пробвай с long за sum, diff и diffMin.

1
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Авторското решение също е с интове! Надали е това, но ще го пробвам и ако стане ще е малко лицемерно!

0
ayatanasov avatar ayatanasov 5 Точки

Не го бях гледал авторското решение, но сега го компилирах и тествах. При вход "2 2 2 2" дава diff 4 , но при вход "2.10^9 2.10^9 2.10^9 2.10^9" не дава diff 4.10^9 , което с оглед на условието e ... грешно. Ако judge дава 100/100 на авторското решение или условието на задачата е грешно или просто няма тестове, които проверяват граничните стойности на входа.

1
evgeni_gb avatar evgeni_gb 2 Точки

на ред 49 трябва да е:   value = Math.Max(value, Math.Abs(novArr[i] - novArr[i + 1])); - 100/100

2
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Тъкмо завърших решението на Pairs и точките са 100! Прегледах ти решението, но нещо се изгубих по-средата! :)

За моето решение аз използвам List<int>, ако искаш прегледай го може да ти е от полза!

Pairs ! 

Мисля, че не ти запазва правилно променливите в масива, но вече мозъка ми спи и нищо не виждам!

Утре може да се пробвам да преработя твоето решение или да напиша ново с масиви!

0
Premitium avatar Premitium 2 Точки

Ето го и решението ми за 100 точки :) КОД-ът . Сега като погледнах авторското ми идва да се фрасна в стената!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.