Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Lcyuna avatar Lcyuna 0 Точки

Колеги, мерси за помощта, но не ме разбрахте.

Аз не търся готово решение, а логика с  която да работи с моето, няма значение дали ще е по-сложно написана.

0
emilia98 avatar emilia98 92 Точки

1) Първо гледаш първия и последния ред. Това е лесно -> печаташ ги.
2) По-трудната част са средните редове:
    2.1) Техният брой е n-2.
    2.2) При тях трябва да напечаташ първата и последната звездичка на ред, като между тях има n - 2 интервала.
   http://pastebin.com/Hw8gQvqK

 

0
20/01/2017 19:08:40
emilia98 avatar emilia98 92 Точки

Публикувах кода си, за да обясня "в движение" кое какво означава.

П.С: Извинявам се за лошо форматирания код.

0
Lcyuna avatar Lcyuna 0 Точки

Като цяло си най-близко до това което търся.

Мисълтта ми беше следната:

Искам да напиша програма, която да прави квадрат. 5 на 5, 6 на 6, етц.

След това да имам два кейса, Един когато принтира звездичка и един когато принтира празно поле.

Точно за това си ги изкарах като char и първото което ми хрумна беше да нестна два фор цикъла, но оттам нататък, забих.

 

Основната идея е, че по късно искам да променям този квадрат, да го запълвам или да слагам други символи. Примерно в ъглите вместо звездички да има $, и за това ми трябва някаква логика която да е flexible, не просто решение на задачата.

0
20/01/2017 00:57:41
BloodRain avatar BloodRain 2 Точки

В такъв случай ще трябва да зададеш още 2+ variable-а в началото за да избираш освен n за размера на квадрата, какви символи искаш да използваш да се чертае. Това става с "var symbol = char.Parse(Console.ReadLine();" и след това когато започваш да изписваш квадрата не използваш "*" а $"{symbol}" така всеки път като пуснеш програмата ще те пита 1. колко да е голям квадрата? 2. какъв символ да ползва да го изчертае? 3. какъв символ да ползва да го запълни. Надявам се да съм помогнал.

0
emilia98 avatar emilia98 92 Точки

5

$

#

$$$$$

$###$

$###$

$###$

$$$$$

Това ли имаш  предвид, като казваш, че искаш да е flexible code?

Въвеждаш  си два символа на втори и трети ред, като на първи е въведен броят на редовете на квадрата.

char symbol1 = char.Parse(Console.ReadLine()); // symbol1 -> Символ за краищата на квадрата

Същото и за symbol2 -> Символ, с който ще бъде запълнен квадрата.

http://pastebin.com/c990KqzJ

 

Два for цикъла, switch-case/if-else конструкция, въвеждане на символ за краищата на квадрата, въвеждане на символ, който да запълва квадрата, въвеждане на броя на редовете и колоните на квадрата.  Достатъчно flexible ли е кодът? 

П.С: Кодът не знам дали е коректен, но се надявам, че поне идеята е обяснена горе-долу ясно.

0
21/01/2017 16:56:57
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Здравей, emilia98.

Моля да редактираш постовете си в темата, за да отговарят на точка 12 от Правилата на форума:

"12. Във всеки пост е позволено цитирането на не повече от 15 реда код. Ако искате да споделите по-дълъг код, използвайте сайтове като Pastebin и Github Gist)."

Нека поддържаме форума си подреден и четим.

 

Хубав ден!

0
20/01/2017 09:40:40
Lcyuna avatar Lcyuna 0 Точки

Разбрала си ме правилно, но и ти и BloodRane чийтвате задачата. Все пак най-важното е и да работи в judge системата, а там имам право да подам само една променлива. Аз съм виновен, че пиша с недомлъвки и губя времето на хората.

Искам да копирам моделът на  Евлоги.

https://telerikacademy.com/Courses/LectureResources/Video/8189/%D0%97%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%87%D0%B0-4-Cube-%D0%95%D0%B2%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8

http://stackoverflow.com/questions/22362257/how-to-draw-a-square

Виждаш ли как си изкарва променливите  и после лесно ги достъпва.

0
BloodRain avatar BloodRain 2 Точки

Братле нищо не чийтваме а ти отговаряме на въпроса :)

"Основната идея е, че по късно искам да променям този квадрат, да го запълвам или да слагам други символи."

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.