Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

victoria.jeleva5 avatar victoria.jeleva5 0 Точки

Задача Coins от упражнението While Loop, Programming basics with C#.

Здравейте ,някой може ли да ме насочи как става тази задача,защото нямам и на идея

Производителите на вендинг машини искали да направят машините си да връщат възможно най-малко монети ресто. Напишете програма, която приема сума - рестото, което трябва да се върне и изчислява с колко най-малко монети може да стане това.

Тагове:
0
Programming Basics with C#
Didocha avatar Didocha 9 Точки

Като цяло е много кратък кода. Обръщаш в стотинки и правиш 8 while цикъла за 200,100,50,20,10,5,2,1 стотинки  (от по-големите към по малките стойности). Слагаш една и съща променлива,  count++;  за брояч във всеки цикъл. Слагаш съответните знаци така че като не достигат парите за определената сума да излезе и да влезе в следващият цикъл с по-малка стойност. Накрая печаташ само брояча.

1
Zhaniartt avatar Zhaniartt 2 Точки

Можеш ли да го напишеш като код ,че много се обърках ? :)

0
clipro avatar clipro 73 Точки

Ето ти като код, но за да имаш реална полза от него поне опитай да решиш задачата с насоките на Didocha

https://pastebin.com/FAB1KCwn

1
Didocha avatar Didocha 9 Точки

Да решението на clipro е с един while цикъл (на мен лично ми изглежда по-сложно от нужното),а това което аз описах по-горе е това https://pastebin.com/j13UYJM0

1
Zhaniartt avatar Zhaniartt 2 Точки

Благодаря ,много

0
Petya_koleva avatar Petya_koleva 104 Точки

Благодаря ти за обяснението  Didocha! Преди да прочета твоето обяснение не знаех изобщо как да го напиша, а то се оказа много лесно.

Благодаря още веднъж!

0
10/11/2018 23:50:26
Ingenera avatar Ingenera 22 Точки

Решението на clipro всъщност няма нужда от while защото още при първото изпълнение на цикъла му изхода за money  е винаги 0. И тъй като идеята на задачата е да се упражняват цикли, то смятам кода на didocha првилен (подходящ). 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.