Учебен план
Учебният план се състои от няколко професионални направления и последващи специализации, изградени от специално селектирани обучителни модули. Всеки обучителен модул съдържа курсове със силен фокус към практиката, а на финала на всеки курс, курсистите преминават през практически изпит, демострирайки придобитите умения.
Fundamentals Module
Professional Modules
-
-
27 кредита | 4 месеца
-
24 кредита | 4 месеца
-
27 кредита | 4 месеца
-
30 кредита | 4 месеца
-
-
-
27 кредита | 4 месеца
-
27 кредита | 4 месеца
-
27 кредита | 4 месеца
-
30 кредита | 4 месеца
-
-
-
27 кредита | 4 месеца
-
30 кредита | 4 месеца
-
27 кредита | 4 месеца
-
-
-
27 кредита | 4 месеца
-
24 кредита | 4 месеца
-
27 кредита | 4 месеца
-
-
-
27 кредита | 4 месеца
-
27 кредита | 4 месеца
-
27 кредита | 4 месеца
-
Specialization
След придобиване на професия C# Web Developer, Java Web Developer или Python Web Developer, курсистите имат възможност да продължат с модула Front-End, специализирайки се като “Full-Stack Developer”.

-
27 кредита | 4 месеца

-
27 кредита | 4 месеца

-
27 кредита | 4 месеца
Как да кандидатствам?

Как ще протече обучението ми?
- 1
- Entry Module
- 2
- Exam
- 3
- Fundamentals Module
- 4
- Professional Modules
- 5
- Specialization
Кога ще стартирам работа?
1 - 2 години
Започни Работа
Кога ще се дипломирам?
C# уеб разработчиците владеят в голяма дълбочина програмирането и практическата разработка на уеб-базиран софтуер с езика C#, средата Visual Studio и платформата .NET. Те имат сериозни познания както по сървърни (back-end) технологии, бази данни, уеб услуги и cloud приложения, така и в клиентското (front-end) програмиране с JavaScript, AJAX и разработката на SPA приложения (Single Page Apps).
В СофтУни обучаващите се за C# Web разработчици получават солидни практически умения по програмиране (логическо мислене и умения за решаване на задачи, структури от данни и алгоритми, обектно-ориентирано и функционално програмиране, качествен програмен код) и се специализират в разработването на модерни уеб приложения чрез съвременните уеб технологии, инструменти и технологични рамки (frameworks) от C# / .NET екосистемата: HTML, CSS, JavaScript, jQuery, Bootstrap, AJAX, SPA, C#, Visual Studio, ООП, бази данни, SQL, SQL Server, Entity Framework, REST услуги, cloud технологии и ASP.NET MVC, както и работа с Git, GitHub и инструменти за колаборация и разработка в екип.
Java уеб разработчиците владеят в голяма дълбочина програмирането и практическата разработка на уеб-базиран софтуер с езика Java и платформата Java EE. Те имат сериозни познания както по сървърни (back-end) технологии, бази данни, уеб услуги и cloud приложения, така и в клиентското (front-end) програмиране с JavaScript, AJAX и разработката на SPA приложения (Single Page Apps).
В СофтУни Java Web разработчиците получават солидни практически умения по програмиране (логическо мислене и умения за решаване на задачи, структури от данни и алгоритми, обектно-ориентирано и функционално програмиране, качествен програмен код) и се специализират в разработването на модерни уеб приложения чрез съвременните уеб технологии, инструменти и технологични рамки (frameworks) от Java и Java EE екосистемата: HTML, CSS, JavaScript, jQuery, Bootstrap, AJAX, SPA, Java, Eclipse, IntelliJ IDEA, ООП, бази данни, SQL, Oracle, JPA / Hibernate, Spring Framework, REST услуги, JAX-RS, cloud технологии, Servlets/JSP, Spring MVC и Java EE, както и работа с Git, GitHub и инструменти за колаборация и разработка в екип.
JavaScript разработчиците владеят в голяма дълбочина уеб програмирането и практическата разработка на уеб приложения.
Те имат дълбоки познания и практически умения както в клиентското (front-end) програмиране, така и по сървърни (back-end) JavaScript технологии.
JavaScript разработчиците получават солидни умения по функционално програмиране, работа с масиви и обекти, класове, ДОМ, обектна композиция, прототипно програмиране (наследяване), асинхронно програмиране, компонентно тестване, изграждане на SPA (Single-Page Application) и други базови JS концепции.
Специализират в т.нар. full-stack JavaScript разработка на модерни уеб приложения ползвайки технологии като HTML, CSS, TypeScript, Node.js, Express.js, MongoDB, React, Angular.
Python Web разработчиците владеят в голяма дълбочина програмирането и практическата разработка на уеб-базиран софтуер с езика Python, средата PyCharm и фреймуорка Django. Те имат сериозни познания както по сървърни (back-end) технологии, бази данни, уеб услуги и cloud приложения, така и в клиентското (front-end) програмиране с JavaScript, AJAX и разработката на SPA приложения (Single Page Apps).
В СофтУни Python Web разработчиците получават солидни практически умения по програмиране (логическо мислене и умения за решаване на задачи, структури от данни и алгоритми, обектно-ориентирано и функционално програмиране, качествен програмен код) и се специализират в разработването на модерни уеб приложения чрез съвременните уеб технологии, инструменти и технологични рамки (frameworks) от Python екосистемата: HTML, CSS, JavaScript, jQuery, Bootstrap, AJAX, SPA, Python, PyCharm, ООП, бази данни, SQL, SQL Server, Django, REST услуги, cloud технологии, MVC, както и работа с Git, GitHub и инструменти за колаборация и разработка в екип.
QA инженерите осигуряват качеството на софтуера, участвайки в процеса по разработването му и проследявайки всички външни стандарти и изисквания от страна на клиенти и потребители с цел да подсигури успешното им имплементиране. Това се случва чрез тестване на различни сценарии, които биха могли да доведат до неочаквано поведение на дадена система или приложение. Отговорни са за имплементирането на инспектиращи действия и откриване на проблемни области, съставяне на репорти, както и планиране и извършване на коригиращи действия при открити дефекти.
В СофтУни QA специалистите изучават основите на програмирането, които се състоят в работа със структури от данни и добро и прилагане на принципните на обектно ориентираното програмиране, както и работата с бази от данни. В последствие се запознават с процеса по разработване на софтуер и ръчно и автоматизирано тестване. Получават солидни практически умения за планиране и съставяне на различни сценарии за тестване на софтуер, оценяването им спрямо техния приоритет, съставянето на репорт и съответните корективни действия. Научават се какво е автоматизирано тестване, как да работят със Selenium Web Driver, да съставят интеграционни тестове и се запознават с различни видове тестване.
C# Full-Stack разработчиците са запознати с всички етапи и всички слоеве в процеса на създаване на софтуера. Те могат да си служат както с Back-end, така и с Front-end технологии. Този вид специалисти имат необходимите познания и способности да извървят сложния път от първоначалната концепция до крайния продукт. Те работят с огромен набор от инструменти, разбират от множество технологии и знаят как софтуерът, който изграждат, трябва да функционира от начало до край. Te могат спокойно да "разговарят" както с интерфейса, така и със сървъра, както и да общуват директно с клиента.
Обучаващите се за C# Full-Stack разработчици получават солидни практически умения по програмиране (логическо мислене и умения за решаване на задачи, структури от данни и алгоритми, обектно-ориентирано и функционално програмиране, качествен програмен код) и се специализират в разработването на модерни уеб приложения чрез съвременните уеб технологии, инструменти и технологични рамки (frameworks) от C# / .NET екосистемата: HTML, CSS, JavaScript, Angular, Bootstrap, AJAX, SPA, C#, Visual Studio, OOП, бази данни, SQL, SQL Server, Entity Framework, REST услуги, cloud технологии и ASP.NET MVC, както и работа с Git, GitHub и инструменти за колаборация и разработка в екип.
Java Full-Stack разработчиците са запознати с всички етапи и всички слоеве в процеса на създаване на софтуера. Те могат да си служат както с Back-end, така и с Front-end технологии. Този вид специалисти имат необходимите познания и способности да извървят сложния път от първоначалната концепция до крайния продукт. Те работят с огромен набор от инструменти, разбират от множество технологии и знаят как софтуерът, който изграждат, трябва да функционира от начало до край. Te могат спокойно да "разговарят" както с интерфейса, така и със сървъра, както и понякога да общуват директно с клиента.
Обучаващите се за Java Full-Stack разработчици получават солидни практически умения по програмиране (логическо мислене и умения за решаване на задачи, структури от данни и алгоритми, обектно-ориентирано и функционално програмиране, качествен програмен код) и се специализират в разработването на модерни уеб приложения чрез съвременните уеб технологии, инструменти и технологични рамки (frameworks) от Java екосистемата: HTML, CSS, JavaScript, Angular, SASS, Bootstrap, AJAX, SPA, Java, IntelliJ IDEA, OOП, бази данни, SQL, MySQL, Hibernate, REST услуги, cloud технологии и Spring, както и работа с Git, GitHub и инструменти за колаборация и разработка в екип.
Python Full-Stack разработчиците са запознати с всички етапи и всички слоеве в процеса на създаване на софтуера. Те могат да си служат както с Back-end, така и с Front-end технологии. Този вид специалисти имат необходимите познания и способности да извървят сложния път от първоначалната концепция до крайния продукт. Те работят с огромен набор от инструменти, разбират от множество технологии и знаят как софтуерът, който изграждат, трябва да функционира от начало до край. Te могат спокойно да "разговарят" както с интерфейса, така и със сървъра, както и понякога да общуват директно с клиента.
Обучаващите се за Python Full-Stack разработчици получават солидни практически умения по програмиране (логическо мислене и умения за решаване на задачи, структури от данни и алгоритми, обектно-ориентирано и функционално програмиране, качествен програмен код) и се специализират в разработването на модерни уеб приложения чрез съвременните уеб технологии, инструменти и технологични рамки (frameworks) от Python екосистемата: HTML, CSS, JavaScript, JQuery, Angular, SASS, Bootstrap, SPA, Python, PyCharm, OOП, бази данни, PostgreSQL, REST услуги, cloud технологии и Django, както и работа с Git, GitHub и инструменти за колаборация и разработка в екип.